K5 FOOD STORY
2024-04-02
POLECAMY: Cykl filmów Rozsmakuj się #wGdyni
2024-05-08

MICHELIN GUIDE ZAWITA NA POMORZU!
 
 

Przewodnik Michelin w najnowszej edycji uwzględni po raz pierwszy restauracje z Trójmiasta!

Na ten wielki moment czekało mnóstwo pomorskich restauratorów – inspektorzy Michelin wybiorą najciekawsze i najlepsze restauracje, które potem pojawią się w popularnym czerwonym przewodniku!

Po raz pierwszy w historii przewodnika Michelin pojawiła się szansa na zaistnienie w nim trójmiejskich restauracji! Gdynia, Gdańsk i Sopot to trzy miasta, które odwiedzili eksperci, by ocenić kunszt lokalnych restauracji, innowacyjność i jakość podawanych dań.

 
– Z wielką radością i satysfakcją przyjąłem wiadomość, że Pomorze wraz z Gdańskiem to kolejny – czwarty już – polski region, który uzyskał pozytywną opinię inspektorów słynnego Przewodnika Michelin i tym samym dołączył do elitarnego grona najlepszych światowych destynacji kulinarnych. Polska słynie ze swojej gościnności, a kulinaria stanowią bardzo ważny element naszej kultury narodowej. Tym bardziej cieszy mnie, że wysoki poziom oferty polskich smaków został doceniony i uzyskał rekomendację tej prestiżowej kapituły. Pomorze wraz z Gdańskiem to jeden z najpiękniejszych polskich regionów o wielkim potencjale przyrodniczym i ciekawej ofercie turystycznej. Dlatego dla mnie, jako Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, jest szczególnie ważne, że Pomorze otrzymało tak wielkie wyróżnienie. Oznacza to bowiem, że Polska wpisuje się doskonale w najnowsze światowe trendy kulinarne i potwierdza, że nasz kraj jest wspaniałym kierunkiem podróży –  Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.
 
 
Przewodnik Michelin to gastronomiczna mapa najlepszych restauracji na świecie, opracowany i wymyślony przez firmę Michelin. Termin przewodnik Michelin powstał wraz z opublikowaniem pierwszego „Czerwonego przewodnika” Michelin (fr. le guide rouge) – najstarszego i najbardziej popularnego przewodnika po europejskich hotelach i restauracjach. Obecnie czerwone przewodniki publikowane są przez Michelin w ponad 12 krajach. 
 

Wszystkie przewodniki Michelin zawierają prosty system oceny miejsc opisywanych w przewodnikach, będący wskazówką dla zwiedzających. Jest to system trójstopniowej oceny:

  • zobacz koniecznie 
  • warto odwiedzić 
  • godne uwagi 

Punktacja ta pozwala zorientować się, czy dane miejsce należy, według autorów przewodnika, do „listy obowiązkowej” punktów, które trzeba zobaczyć, czy też można powrócić do niego przy kolejnych odwiedzinach danego miejsca. Dzięki systemowi gwiazdek turysta otrzymuje praktyczną wskazówkę, na co należy zwrócić uwagę i co zobaczyć w pierwszej kolejności, np. gdy dysponuje się niewielką ilością czasu na zwiedzanie.

 

Więcej informacji znajdziecie pod poniższymi linkami:

https://www.prot.gda.pl/pomorskie-na-widelcu-inspektorow-michelin/


PODOBNE WPISY