Kulinarna Świętojańska 09.07.2022

 

Kulinarna Świętojańska

9 lipca 2022 r. godz. 12:00 – 18:00

Gdynia, ul. Świętojańska od ul. Żwirki i Wigury do ul. Wybickiego

Miasto Gdynia, po dwuletniej przerwie, zaprasza na V już edycję Kulinarnej Świętojańskiej, która stała się największym cykliczny festiwalem street-food w Polsce Północnej. To plenerowe wydarzenie, którego oś stanowi jedna z najbardziej znanych ulic handlowo-usługowych w naszym mieście jak i w Polsce – ul. Świętojańska. Idea festiwalu dodatkowo podkreśla i promuje pierwszy w Polsce miejski szlak kulinarny.

Zachęcamy do spędzania czasu w otwartej modernistycznej przestrzeni miejskiej w bliskiej relacji z dobrą kuchnią. Kulinarna Świętojańska podkreśla znaczenie kulinarnego rodowodu Gdyni oraz atrakcyjnej i różnorodnej oferty kulinarnej Miasta. Festiwal proponuje eksplorację smaków i aromatów kuchni świata oraz najnowszych trendów kulinarnych. Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję, by poznać doskonałej jakości ofertę gdyńskich lokali w promocyjnych cenach. Wybierać można będzie spośród ponad 30 propozycji, a wśród nich najlepsze Gdyńskie restauracje.

Propozycją tegorocznej edycji jest kreatywne połączenie smaków lata – będzie trochę słodko, trochę kwaśno. Nie zabraknie również kuchni bogatej w ryby i owoce morza. Goście na scenie zaprezentują autorską i zaskakującą ich interpretację.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i otwarty. W programie, oprócz bogatej oferty stoisk kulinarnych oraz pokazów gotowania na żywo, przewidziano m.in. quizy oraz konkursy oparte na historii kulinarnej Gdyni, kultowy już Bieg Kelnerów w 3 edycjach: profesjonalnej, amatorskiej i dla dzieci oraz jazz grany na żywo.

 

Patroni medialni:

Radio Gdańsk / Trójmiasto.pl / Magazyn Prestiż Trójmiasto/ Gastronom Wybrzeża / Newsgastro / Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

 

Partnerzy wydarzenia:

MOWI / Delikatesy Rybne – GADUS / JUMPCITY Gdynia / Restauracja TRAFIK – Jedzenie i Przyjaciele / Sushi Kushi / Gastro Rent / Saturn Fitness / Grupa Zdunek Sp. z o.o. Sp. K. / Oficyna Gdynia / Kofeina Gdynia Coffee House / Nautilo / Miody Kaliny

Polecamy