Del Mar
2019-01-18
F. Minga
2019-01-18

El Greco

Grecja od lat modna w Polsce jako wakacyjna destynacja to nie tylko antyczne ruiny, słońce i plaża, to także doskonałe i zdrowe jedzenie.
Właściciel, urodzony w Gdyni Grek chce promować wyśmienitą, grecką kuchnię nad Bałtykiem. Stworzone przez niego menu składa się zarówno z autorskich przepisów, jak i tradycyjnych, greckich potraw gotowanych  w jego rodzinnym domu. Sekret dobrego, greckiego jedzenia to odpowiednie przygotowanie, ale też oryginalne składniki m.in. oliwa z pierwszego tłoczenia, świeże przyprawy i jogurt naturalny. Dlatego też większość produktów sprowadzana jest bezpośrednio z Grecji. Przebojem „El Greco” są grillowanie żeberka jagnięce i mousaka, ale można też spróbować ciekawych dań regionalnych jak ser halumi, pieczony z dodatkiem żywicy z mastiki – rosnącej w Grecji rośliny. Ciekawostką są naturalne herbaty z greckich ziół, leczące stany zapalne i gorączkę.
„El Greco” to duża, składająca się z kilku pomieszczeń restauracja, w której dominuje ciepły, prosty wystrój śródziemnomorski. Ściany w kolorze słońca Hellady pokryte są tynkiem strukturalnym, podłogi są kamienne, stoły i kredensy drewniane, a kuchnia – serce restauracji – otwarta, dzięki czemu można obserwować uwijających się przy pracy mistrzów kulinariów. Nazwa restauracji to hołd złożony wielkiemu hiszpańskiemu malarzowi greckiego pochodzenia – El Greco, którego portret  i słynne dzieło „Widok Toledo” możemy podziwiać w formie fresku zajmującego całą ścianę. Okazjonalnie w „El Greco” odbywają się wieczory greckie, którym przewodzi Grigoris Ikonomou, legenda muzyki greckiej w Polsce, promotor m.in. Eleni.

Szef kuchni poleca:

  • grillowana ośmiornica
  • mousaka
  • grillowane żeberka jagnięce

Rodzaje kuchni

Grecka, Śródziemnomorska

Wystrój Wnętrza

Tematyczny, Tradycyjny

Udogodnienia

Klimatyzacja, Miski z wodą dla psa, Muzyka na żywo, Ogródek zimowy, Organizacja uroczystości, Strefa dla niepalących, Udogodnienia dla os. niepełnosprawnych, Wi-Fi

Udogodnienia dla dzieci

Porcje dla dzieci

Ceny opcjonalne

Zupa: 11 – 16 PLN
Danie główne mięsne: 22 – 87 PLN
Danie główne rybne: 30 – 88 PLN
Kawa: 5 PLN
Wino (butelka): 70 – 550 PLN

GALERIA ZDJĘĆ

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek – niedziela: 12:00 – 23:00

DOJAZD

Piłsudskiego 1
81-001 Gdynia
58 622 77 52
rezerwacje@el-greco.com.pl