Kulinarna Gdynia w magazynie BEATOS VIRTUVÉ

W kwietniu br. mieliśmy przyjemność gościć litewskie dziennikarki z popularnego magazynu lifestylowego “Beatos Virtuvé” (“Kuchnia Beaty”). Szlak Kulinarny Centrum Gdyni to pierwszy tego typu szlak w Polsce, promujący turystykę kulinarną.

Celem wizyty dziennikarek było poznanie bogatej oferty kulinarnej Gdyni. Pobyt obfitował w degustacje menu gdyńskich restauracji, kulinarne warsztaty i spotkania. Dziennikarki były miło zaskoczone tak zróżnicowaną ofertą gdyńskiej sceny kulinarnej oraz wysokiej jakości obsługą.Na podstawie doświadczeń zdobytych podczas wizyty, został przygotowany kilkunastostronicowy artykuł “przewodnika trójmiejskiego”, w tym kulinarnej Gdyni. Dodatkowo każdy z gości przygotował własną, dokładnie opracowaną propozycję idealnego dnia lub weekendu w Trójmieście. Oprócz kuchni, w materiałach znajdą się także inne aspekty życia Gdyni, w tym architektura i ciekawostki turystyczne miasta z konkretnymi rekomendacjami.

Gdyńskie restauracje i lokale, które ugościły dziennikarki:

  • “Chwila Moment”,
  • “Falla Gdynia”,
  • Kawiarnia-cukiernia “Więcej”,
  • “Biały Królik”,
  • Kawiarnia “Black&White Coffee”,
  • Wytwórnia Lodów Polskich “U Lodziarzy”.

Nie mogło zabraknąć też odwiedzin, połączonych z degustacjami na Miejskich Halach Targowych w Gdyni.

Kulinarno-lifestylowy kwartalnik kulinarny „Beatos virtuvé”, wydawany w nakładzie 20 tyś. egzemplarzy, jest najpopularniejszym magazynem tego typu na Litwie. To pismo założone przez Beatę Nicholson, najbardziej znaną na Litwie osobę, która zajmuje się kulinariami. Prowadzi bloga, kilka restauracji, wydaje książki, czasopismo, prowadzi program w tv publicznej LRT na Litwie. To ktoś porównywalny do Roberta Makłowicza w Polsce.

Odwiedziny dziennikarek mają związek z niedawno otwartymi bezpośrednimi połączeniami lotniczymi, na trasie Gdańsk-Wilno, który to kierunek staje się coraz bardziej popularny wśród turystów.

Wizyta studyjna została zorganizowana przez Szlak Kulinarny Centrum Gdyni we współpracy z Instytutem Polski w Wilnie oraz Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną.

Polecamy