Spotkanie z Tomaszem Wosiakiem

Szlak Kulinarny Centrum Gdyni zaprasza na spotkanie z Tomaszem Wosiakiem – gdyńskim kucharzem, który podbił Stany Zjednoczone.

Niezwykła kariera Tomasza Wosiaka rozpoczęła się w gdyńskim gastronomiku ponad 25 lat temu i trudno ją opisać w kilku zdaniach.
Swoją pierwszą restaurację prowadził już w wieku 19 lat w Trójmieście by niedługo po tym zostać szefem kuchni we włoskich Alpach czy na statku handlowym przemierzającym wszystkie kontynenty. W roku 2000 osiedla się w USA gdzie jego kariera nabiera pędu. W ciągu niecałego roku przemierza wszystkie szczeble kariery w Cameron Mitchel Restaurants – od kucharza do szefa kuchni. W kolejnych latach nadzoruje 42 restauracje w 14 stanach z ramienia Granite City Food and Brewery. W 2017 roku dołącza do TC Restaurant Group gdzie jest odpowiedzialny za wprowadzenie standardów nowoczesnych rozwiązań dla gastronomii i technik kulinarnych.
Stając się kulinarnym autorytetem w Stanach Zjednoczonych, jego przepisy publikowane są m.in. w magazynie People a o wywiad z nim dopraszają się stacje telewizyjne i radiowe.
Obecnie nadzoruje pracę 800 osobowego zespołu,
współpracuje z gwiazdami muzyki country wspólnie tworząc od samego początku całą koncepcje restauracji, menu, wyposażenia
i wnętrza kuchni, a także mentoruje w procesie otwierania oraz prowadzenia ich restauracji w Nashville / Tennessee – Jason Aldean, Florida Georgia Line, Luke Bryant.
Tomek Wosiak ma żonę i dwójkę dzieci.

Spotkanie odbędzie się w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego w piątek 31 stycznia o godzinie 18.00

Wstęp wolny jednak obowiązują zapisy poprzez system EVENEA
https://evenea.pl/event/tomaszwosiak/

fot. źródło www.tcrestaurantgrp.com

Polecamy