Aktualności

VIII Weekend Kulinarny

W dniach 2-4 września 2016 już po raz ósmy odbędzie się w Gdyni Weekend Kulinarny, święto wszystkich fanów dobrego jedzenia. W trakcie Weekendu Kulinarnego dobrego jedzenia w dobrych cenach w Gdyni z pewnością nie zabraknie!

W tym roku główne wydarzenia związane z Weekendem Kulinarnym odbywać się będą na Placu Grunwaldzkim.

Sobota 3-go września obfitować będzie w potrawy wytrawne, a tematem przewodnim dnia będą dary lasu i morza, Gdynia to w końcu nadmorskie miasto, którego 46 % powierzchni zajmują lasy.  Jedną z atrakcji będzie pokaz gotowania na żywo z udziałem uczestników programu Master Chef (Diany Volokhovej oraz Mariusza Szweda). Kolejną atrakcją dnia będzie Kulinarna Zabawa, w której udział wezmą Szefowie Kuchni z Fundacji Klub Szefów Kuchni ( Patryk Dziamski, Grzegorz Labuda, Iwona Niemczewska, Dariusz Struciński) wraz z publicznością. Następnie wspólnie wybierzemy laureatów konkursu na „Gdyński Chleb”. W jednej z gdyńskich restauracji odbędą się zajęcia w ramach "Dziecięcej Akademii Kulinarnej na Szlaku Kulinarnym". Osoby żądne przygód zapraszamy na Kulinarną Grę Miejską.

Z kolei w niedzielę 4-go września stoiska jak i wydarzenia odbywać się będą pod znakiem czekolady. Tego dnia wystawią się cukiernie, lodziarnie i lokale gastronomiczne, które będą serwować czekoladowe pyszności. Dla dzieci natomiast odbędą się warsztaty z robienia domowej czekolady.

Tymczasem od piątku do niedzieli w określonych godzinach odbędzie się - Happy Hours oraz Rajd po restauracjach - podczas których w około 20 restauracjach na Szlaku Kulinarnym przygotowane zostanie specjalne menu degustacyjne. 

Lista restauracji biorących udział w Happy Hours: Aleja 40, Bliżej, Chwila Moment, Coco Club & Restaurant, Da Vinci, Kandelabry, Kanapki Świata, Mała Ukraina,  Numa Numa, Piqniq, Polska melodia, Serio, Tako, Tawerna, The Klops, Tom,s diner, Trio, Vertigo, Zielony rower

 

 

powrót
POLECAMY

 

 

 

 

 

2015 © Kulinarna Gdynia - All Rights Reserved

 

Powered by OmegaFramework

Prowadzisz Restauracje w Gdyni Skontaktuj Się z Nami