Restauracje Gdynia - Szlak Kulinarny

Restauracja SztuczkaADRES

Abrahama 40 (wejście od ul.Władysława IV)
81-395 Gdynia

tel.: (58) 622 24 94

Godziny otwarcia:
Pon - Czw.: 12:00 - 21:00
Pt.: 12:00 - 22:00
Sob.: 13:00 - 22:00
Niedz.: 13:00 - 20:00
liczba miejsc:
28 + 16 (ogródek)

specjalizacja lokalu:
autorska

muzyka:
chillout

OPIS RESTAURACJI

Ceny:

Zupa: 15-20
Przystawki: 15-28
Danie główne: 23-55
Kawa: 6-11
Deser: 14-16

Sztuczka to nowoczesna gdyńska restauracja z klubowym klimatem położona w centrum miasta, a jednocześnie z dala od ulicznego zgiełku. Dlaczego akurat nazwa Sztuczka? Otóż właściciel restauracji, a jednocześnie jej szef kuchni, chce demonstrować gościom różne kulinarne sztuczki, zaskakiwać smakami i formą serwowanych potraw. Sztuczka to jedyna restauracja w Gdyni specjalizująca się w kuchni autorskiej z elementami kuchni molekularnej, wykorzystującej wiedzę naukową na temat gotowania. Celem kuchni molekularnej jest otrzymanie czystych smaków, nietypowymi sposobami i niekiedy w bardzo zaskakujących zestawieniach. W Sztuczce skosztować możemy tradycyjnych smaków, które dobrze znamy, w niecodziennych aranżacjach. W menu znajdziemy takie ciekawostki jak tatar z pudrem chrzanowym, puree z bakłażana czy kalafiora, krakers z parmezanu czy kompresowany ogórek. Szef kuchni z zapałem śledzi nowinki kulinarne na świecie i opracowuje własne pomysły. Menu jest proste i nieprzeładowane, stawia na świeże, lokalne produkty i sezonowość potraw. Na uwagę zasługuje menu degustacyjne, dzięki któremu można spróbować najciekawszych potraw dostępnych w restauracji, składa się z przystawki, zupy, dania głównego, deseru oraz napoju. Sztuczka to idealne miejsce na romantyczną randkę czy spotkanie z przyjaciółmi, a także dla wszystkich chcących spróbować co to jest ta popularna ostatnio kuchnia molekularna. Sztuczka czaruje smakiem, wystrojem i świetną muzyką.

Sztuczka to niewielkie, jasne i kameralne wnętrze z relaksującą muzyką w tle. Ogromne okna otwierają lokal na miasto zachęcając Gdynian, by wpadli tu na kawę lub większy posiłek. W ciepłe dni witryny są rozsunięte, dzięki czemu restauracja dosłownie wychodzi na ulicę. Króluje nowoczesny, miejski design. Dominuje drewno – podłogi, stylowe stoliki i ściana oraz czerwień i krem wygodnych, zapraszających do relaksu foteli. Uwagę przyciąga zwłaszcza złota, podświetlona wieczorami ściana.

Szef kuchni poleca:
menu degustacyjne

STANDARD RESTAURACJI

Klimatyzacjainternetstrefa dla niepalącychułatwienia dla niepełnosprawnychogródek letnizwierzętacateringporcje dla dziecidania wegetariańskiesniadaniamuzyka na żywo


ZDJĘCIA LOKALU